La petite optimiste

Bonžúr, žmapel Petra 👋

Medzi mnou a francúzštinou preskočila pred pár rokmi iskra. A bolo to. Láska na prvý pohľad. Utekala som si kúpiť učebnicu, zošit, zvýrazňovače a začala si doma ostošesť trénovať “Bonžúr, žmapel Petra.”

Učila som sa ako samouk, aj v jazykovej škole. Skúšala aplikácie, kartičky, podcasty, jazykové výmeny. Nakoniec mi francúzština pomotala hlavu až tak, že som sa pomerne neskoro pustila do štúdia Lektorstva francúzskeho jazyka na Masarykovej univerzite v Brne.

Po 2 rokoch som sa ale rozhodla, že chcem francúzštinu dostať naozaj poriadne do ucha a na jazyk. Vybrala som sa teda na 8 mesiacov
do provensálskeho mestečka menom Avignon
.

Počas toho sa vyformoval tento optimistický blog, kde som sa so všetkými, ktorí boli podobne zúfalí zaľúbení do francúzštiny, delila o moje tipy a postrehy z učenia, ale aj z pozorného sledovania Francúzov.

Netrvalo dlho a z nadšenej frankofilky sa postupne stala aj nadšená lektorka.

Ktorá svoju lásku (a posadnutosť!) k tomuto jazyku šíri posledné roky na ostatných už nielen cez blog, ale aj cez online lekcie francúzštiny. A od septembra 2023 aj cez vyučovacie hodiny na základnej škole 👩‍🏫

Pár vecí, ktoré o mne nepotrebujete vedieť

(ale aj tak vám ich poviem 😁)

Zaujíma vás ešte niečo?